GRUBI: Partitë shqiptare në opozitë thyen këmbët për të hyrë në qeveri

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sontr në Click Plus ka deklaruar se ASH-AA pas propozimit të kryeministrit Zoran Zaev që të ftojë dhe opozitën të bëhet pjesë e qeverisë, pa precizuar se për cilat parti e ka fjalën, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa gati se thyen këmbët për tu bërë pjesë e Qeverisë.

Sipas Grubit, vendi ka nevojë për një opozitë të shëndosh dhe të konsoliduar, me qëllim që të jetë e gatshme të luaj rolin e korrektorit ndaj partive në pushtet.

Ngjarja paraprake

Lionel Messi barazon rekordin historik te Xavit te Barcelona

Ngjarja e ardhëshme

Grubi: Është dashur prokurim rajonal i vaksinave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian