GRUBI: Në 100 ditët e para të Qeverisë, ndihmuam sektorin privat me 470 milion euro

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi vlerëson se Qeveria gjatë 100 ditëve të para të saj ka arritur jashtëzakonisht shumë, duke ritheksuar këtu pakon e katërt të ndihmës për përballjen sa më të lehtë me pandeminë e shkaktuar nga COVID-19 për ekonominë tonë vendore në shumë totale prej 470 milion euro, ndërsa me tre pakot e para fillestare ajo arrin mbi 1 miliard euro, ndihmë e drejt për drejtë e ekonomisë, ndihmë e drejt për drejtë për sektorin privat.

 

Linku i videos: https://www.facebook.com/watch/?v=2813156882340677

Ngjarja paraprake

Shqetësuese situata epidemiologjike në Gjilan, më shumë se 50% e rasteve të testuara dalin pozitiv në COVID

Ngjarja e ardhëshme

Mësoni çfarë ndodh me stomakun tuaj nëse konsumoni këto perime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian