GRUBI: Korridori 8 po bëhet realitet (FOTO)

“Sot kisha kënaqësinë e madhe ta drejtoj mbledhjen e Qeverisë ku miratuam tekstin e memorandumit për bashkëpunim, përkatësisht ndërtimin e Korridorit 8 nga kompania amerikane Bechtel Enka, njofton zv.kryministri i parë Artan Grubi.

Sipas tij firmosja e këtij memorandumi do të bëhet gjatë ditës së nesërme në Shkup.Pjesë e këtij projektit është ndërtimi i autostradës:

Tetovë-Gostivar

Gostivar-Kërçovë

Trebenishtë-Strugë-Qafë Thanë.

“Korridori i 8-të po bëhet realitet. Premtimet po realizohen”, përfundon mesazhin Grubi.


Ngjarja paraprake

Agassi: Ja pse nuk funksionoi bashkëpunimi im me Gjokën

Ngjarja e ardhëshme

BioNTech dhe Pfizer rrisin objektivin e prodhimit të vaksinave në 2.5 miliardë doza

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian