GRUBI: Jankullovska është në burg, ndërsa Gruevski në arrati por e pret burgu

Akuza për blerjen e mercedesit të blinduar solli dhe futjen në burg të ish ministres së brendshme Gordana Jankullovska, kurse ish kryeministri Nikolla Gruevski është i arratisur në Hungari dhe ka fituar azil politik, por n ë moment që vendos të kthehet në Maqedoni të Veriut, e pret burgu. Kështu deklaroi zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në emisionin “Natën me Fatmir Spahiun” në Televizionin Kombëtar të Kosovës.

Ngjarja paraprake

GRUBI: BDI asnjëherë nuk ka ndërhyrë në proceset zgjedhore në Kosovë

Ngjarja e ardhëshme

Ligji i medias, Soreca: Jemi pro vetërregullimit, por që ta çojë përpara qeveria duhet t’i përmbahet rekomandimeve të Venecias

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian