Grubi: Dialogu RMV-Bullgari rrumbullakësohet brenda 2-3 muajve

Zëvendëskryeministri i parë i RMV-së, tha se për dy ose tre muaj do të rumbullaksohet dialogu, Maqedoni-Bullgari.

Ai tha se në fund të javës mund të ketë takim mes dy kryeministrash, Kovaçevski-Petkov për të biseduar për një zgjidhje afat shpejtë.

Zv. Kryeministri tha se sonte, Bujar Osmani vetëm se gjendet në Bruksel, njoftoi se nesër dy ministrat Bekteshi dhe Shaqiri do të shkojnë për të diskutuar me homologët e tyre bullgar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grubi: Nuk e kemi luksin si shtet të largohemi nga rruga drejt BE-së

Story i radhës

Grubi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të inkuadrohen në BE si pako

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish