Grubi dhe Bushi vizitojnë Universitetin Vizion në Gostivar. Plan kampusi i ri universitar

Zëvendëskryeministri i parë, z.Artan Grubi bashkë me zëvendës ministrin e punëve të brendshme Nazim Bushi vizituan sot Universitetin Ndërkombëtar Vizion në Gostivar ku u takuan me rektorin Prof. Dr. Fadil Hoxha “Shprehëm vlerësim për punën e stafit akademik të këtij universiteti për kontributin e dhënë në avancimin e cilësisë së arsimit të lartë në vendin tonë. Diskutuam rreth çështjes së statusit të universitetit dhe ndërtimin e kampusit të ri universitar”, deklaroi Grubi.

Ngjarja paraprake

Shilegov: Deri në vitin 2024 Shkupi nuk do të ketë rrëmujë në komunikacion

Ngjarja e ardhëshme

Обвинителството ги проверува наводите на ВМРО-ДПМНЕ за полициски закани на денот на изборите

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian