Grubi: Çdo ditë akuzojnë, por disa deputetë të opozitës kanë harxhuar më shumë se ministrat

Zëvendëskryeministri i parë i RMV-së, Artan Grubi në 24 analizë duke folur për harxhimet e ministrave po edhe deputetëve, ka thënë se disa deputetë të opozitës që për çdo ditë me gojën plotë e kritikojnë Qeverinë kanë harxhuar për një vit më shumë para se sa vet ministrat.

“Disa deputetë për çdo ditë kritikojnë Qeverinë, por kam arritur të shoh se ata kanë harxhuar më shumë se vet ministrat”, tha Grubi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pendarovski fali Abdylfeta Alimin dhe katër të dënuar të tjerë

Story i radhës

Lyoni eliminon Porton

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish