GRUBI: Bashkimi Evropian do të investon 9 miliard euro në Evropën Juglindore

Bashkimi Evropian gjatë katër viteve të ardhshme do të ndaj 9 miliard euro për Evropën Juglindore edhe atë për rindërtim të infrastrukturës rrugore, hekurudhave dhe në fushën e energjetikës. Kështu ka shkruar zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi në faqen e tij zyrtare në facebook.

Sipas Grubit me këtë hap, Bashkimi Evropian po vë firmën e saj mbi rajonin tonë dhe me hapjen e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE po realizohen aspiratat e qytetarëve tanë.

Ky është shkrimi i plotë në facebook i Grubit:

Posted by Artan Grubi on Wednesday, 7 October 2020

Ngjarja paraprake

Presidenti Erdoğan mbërrin në Kuvajt

Ngjarja e ardhëshme

Pandevi akuza të rënda në adresë të federatës para sfidës me Kosovën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian