Gruaja e vrarë brenda ndërtesës së Capitolit ishte veterane e Forcave Ajrore

Ashli ​​Babbitt e cila u qëllua nga Policia gjatë futjes së dhunshme të demonstruesve në Kongresin amerikan është identifikuar si veterane e Forcave Ajrore, transmeton Gazeta Sinjali.

Babbitt, e cila shërbeu në Forcën Ajrore për 14 vjet, kaloi kohë në Afganistan dhe Irak dhe u vendos me Gardën Kombëtare në Kuvajt dhe Katar, sipas ish-bashkëshortit të saj, McEntee.

Bashkëshorti i saj Aaron e përshkroi gruan e tij të ndjerë si një mbështetëse të zjarrtë të Trumpit.

Jam e habitur dhe e thyer. Askush nga Washingtoni nuk e ka njoftuar djalin tim për këtë lajm të tmerrshëm, e kemi kuptuar përmes televizionit”, ka thënë nëna e Aaronit, Robin Babitt për New York Post.

/Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Kamberi ka disa oferta nga ekipet e Kosovës 

Ngjarja e ardhëshme

Facebook dhe Instagram zgjasin bllokun ndaj Trump-it "për një kohë të pacaktuar"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian