Gruaja e ish-deputetit ukrainas tenton të arratiset me 30 milion dollarë të fshehura në valixhe, kapet në kufi me Hungarinë

Gruaja e ish deputetit ukrainas Kotvytskyy ka tentuar të kalojë kufirin me 28 milionë dollar dhe 1.3 milionë euro.

Ajo i kishte fshehur paratë në disa valixhe dhe tentoi të largohej nëpërmjet pikës kufitare të Zakarpattya, por është kapur nga rojet kufitare hungareze.

Tashmë gruaja e ish-deputetit do të duhet t’i përgjigjet pyetjeve për të sqaruar se pse i duhej një shumë aq e madhe monetare me vete.

Ky është rasti i parë që prej fillimit të luftës që politikanëve ukrainas i dalin në publik lajme të kësaj natyre.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E papritur: Këngëtarja braziliane përfundon në spital për shkak se mbajti gazrat para të dashurit – ja si filloi e gjitha

Story i radhës

​Ngjarjet e datës 21 mars

Të fundit nga