Gruaja e Alexei Navalny lirohet nga paraburgimi

Gruaja e aktivistit rus të opozitës Alexei Navalny është liruar nga paraburgimi.

Ajo mbahej në një stacion policor në Moskë, shkruan BBC,

Media ruse Tas, raporton deklaratën e burimit zyrtar në policinë e Moskës, i cili konfirmoi se Julia Navalny u la e lirë pa dhënë një deklaratë zyrtare.

Ajo u arrestua për pjesëmarrje në një protestë që konsiderohej e paligjshme nga autoritetet.

Protesta u mbajt në sheshin Pushkin në Moskë, dhe për qëllim kishte ngritjen e zërit për shkak të arrestimit të Alexei Navalny.

Protesta ka përfunduar dhunëshëm, ndërsa disa persona janë arrestuar.

Alexei Navalny është arrestuar në aeroportin e Moskës, ditën që u kthye në Rusi nga Gjermania.

Ngjarja paraprake

Atalanta, leksion Milanit, nuk përfiton Interi, kuqezinjtë kampionë dimri

Ngjarja e ardhëshme

Pse burrat nuk i dëgjojnë gratë?

të fundit nga