Griezmann e kalon Zidanin

Griezmann tani është golashënuesi i pestë më i mirë në histori të Francës.

Antoine Griezmann ka shkruar emrin në librat e historisë të Francës.

Me golin e shënuar ditë më parë, ai ka quar numrin në 32 finalizime me Francën, duke e kaluar edhe legjendën Zinedine Zidane, që e la prapa me 31.

Griezmann është bërë kështu golashënuesi i pestë më i mirë në histori të Gjelave.

Thierry Henry i prin kësaj liste me 51 gola, pason Olivier Giroud me 42, Michel Platini me 41 dhe David Trezeguet me 34.

Image
Ngjarja paraprake

Rama ‘thumbon’ opozitën : Sa shumë kanë harruar disa që flasin për rritje të krimit

Ngjarja e ardhëshme

SHBA shënon 20% më shumë vdekje se normalisht

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian