Greqia nuk gjen paqe, lëkundje të forta tërmeti

Greqia prej disa ditësh nuk po gjen qetësi për shkak të lëkundjeve të tokës.

Një tërmet i madhësisë 4.3 të shkallës rihter është regjistruar rreth orës 21:39. Epiqendra ka qenë rreth 17 km nga Tyrnavos dhe 31 km larg nga Larisa.

Sipas mediave greke, banorët janë alarmuar duke dalë në rrugë.

Më 3 mars një tërmet i madhësisë 6.2 të shkallës rihter shkundi Greqinë, duke dëmtuar shumë ndërtesa dhe duke krijuar panik te banorët. Që prej asaj dite qindra lëkundje janë shënuar.

Image
Ngjarja paraprake

JONUZI: Përgjegjësi i regjistruesve në burgun e Idrizovës është shqiptar

Ngjarja e ardhëshme

Zv. ministri Kadia: Shqipëria është një vend ku taksat janë të ulta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian