Greqia, 1 724 raste të reja dhe 65 humbje jete nga COVID-19

Greqia ka regjistruar 1 724 infeksione të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, me 22 prej tyre të identifikuar në pikat e hyrjes në vend, njoftoi sot Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Gjithsej, janë 255 755 raste infektimi që nga fillimi i pandemisë.

EODY konfirmoi, gjithashtu, edhe 65 vd ekje të regjistruara në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 7 945.

Një total prej 738 pacientësh janë në ventilator në spitale, ndërsa u pranuan në spital 456 pacientë të tjerë me COVID-19.

Mosha mesatare e të infektuarve të rinj është 44 vjeç, kurse e v ik timave 79.

Ngjarja paraprake

Blerona Zeqiri e konfirmon se është në lidhje

Ngjarja e ardhëshme

Vëzhgimi i zgjedhjeve në Shqipëri, ambasadorja amerikane takim me shefen e OSBE

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian