Greqi: Konfirmohen 935 raste të reja dhe 5 vdekje nga Covid-19

Një numër në rritje të personave të infektuar u publikua nga “EODY” për ditën e sotme, duke bërë publike  935 raste të pacientëve me Covid-19.

Raporti i sotëm është rekordi i katërt negativ gjatë muajit tetori, i cili pasqyron rritjen e shpejtë të rasteve në Greqi në javët e fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 29,992.

91 pacientë po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 270 pacientë janë liruar nga ICU.

Sot janë bërë publike edhe 5 vdekje të tjera, duke shkuar kështu numri në 564 vdekje gjithsej në vend.

Ngjarja paraprake

Problemet në dhomën e gjumit në fakt, e paskan zanafillën në zyrë!

Ngjarja e ardhëshme

Avokati Idajet Beqiri rrëfen ditët e vështira me COVID: I lutesha zotit për pak ajër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian