Greqi/ 2 512 raste të reja dhe 52 viktima nga Covid

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik publikoi sot  2,512 raste të reja me Covid-19 në Greqi, nga të cilat 7 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 219,521.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 545. Që nga fillimi i pandemisë, 1,482 pacientë janë larguar nga ICU.

Gjithashtu sot u publikuan edhe 52 vdekje të reja të pacientëve me COVID-19, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 7,038 vdekje.

Ngjarja paraprake

Kosova është një shtet i pavarur dhe ashtu duhet të funksionojë

Ngjarja e ardhëshme

Qindra qytetarë në rrugë, Basha: Sot, lezhjanët kanë zgjedhur shpresën mbi frikën! Ndryshimi po vjen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian