Grenell: Shqiptaro-amerikanët e bënë të qartë se do ta votojnë Trumpin

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka takuar shqiptaro-amerikanët në Detroit.

Ai ka shkruar se shqiptarët e kanë bërë të qartë se do ta votojnë Trumpin.

“Në Detroit për të folur me komunitetin fetar dhe biznesor shqiptar. Ata e bënë të qartë: shqiptaro-amerikanët do të votojnë për Trumpin. Katër vite të tjera”, ka shkruar Grenell.

/GazetaSinjali/.

Ngjarja paraprake

Xhaferi: Ta sjellim botën këtu, e jo të rinjtë të na dalin jashtë vendit

Ngjarja e ardhëshme

Ghetto Geasy dhe Majk bëhen bashkë për një tjetër duet?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian