Grenell bie në grackë, ia uron Ditën e Veteranëve kriminelit të luftës

Ish-ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell, ka rënë pre e një mashtrimi në Twitter duke ia uruar Ditën e Veteranëve kriminelit të luftës, Bill Caley.

Grenell i ka besuar korrespodentit të The Nation, Ken Klipperstein, i cili përmes një mesazhi privat i ka kërkuar Grenellit që t’ia uronte këtë ditë “gjyshit” të tij, duke ia dërguar fotografinë e kriminelit Caley.

Caley ishte dënuar për vrasjen e 22 njerëzve të paarmatosur në Masakrën e My Lai-t gjatë Luftës së Vietnamit më 1968./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Filipçe: Çerdhet dhe shkollat me kapacitete të përgjysmuara deri në përmirësimin e situatës epidemiologjike

Ngjarja e ardhëshme

Forcat izraelite arrestuan 466 palestinezë në muajin tetor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian