Gratë nafëtare në ditën e 7 të grevës, përkeqësohet gjendja shëndetësore

Gratë naftëtare më Ballsh janë në ditën e 7 të grevës së urisë, ndërsa gjendje e tyre shëndetësore vijon të përkeqësohet. Naftëtarët kanë shfaqur kollë, lodhje fizike, luhatje tensioni dhe probleme me zemrën.

Ndërkohë, ato janë shprehur se të vendosura se nuk do të ndalojnë grevën deri në momentin që do të gjenë një zgjidhje për marrjen e pagave të prapambetura.

“Nuk dorëzohemi asnjëherë sa të bëjmë atë kauzën tonë sa të marrim rrogat dhe të kthehemi në punë. Jemi shumë të lodhura, kemi pasur nevojë edhe për ndihmën e mjekëve, i kemi marrë në telefon”,- tha njëra prej grave.

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama tha se ishte i gatshëm të ulej e bisedonte me ato, por deri tani nuk është gjetur asnjë zgjidhje për naftëtarët.

Ngjarja paraprake

SHBA, 300 mijë viktima që nga fillimi i COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

140 raste aktive me COVID-19 në Gjilan, nga marsi deri sot humbën jetën 49 qytetarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian