Granit Xhaka për ndeshjen me Serbinë: Më prekësja e karrierës sime

Futbollisti Granit Xhaka më me ëndje e kujton ndeshjen me Serbinë, e cila ishte speciale për të dhe për shqiptarët e Zvicrës.

Dhe, pikërisht ai dhe Xherdan Shaqiri, me golat e tyre, e kishin vendosur fitoren e Zvicrës ndaj serbëve në Botërorin e Rusisë.

E futbollisti i Arsenalit këtë ndeshje e ka konsideruar si më emocionuesen në karrierën e tij.

“Ajo ndeshje ishte më emocionuesja, më prekësja e karrierës sime”, deklaroi Xhaka për “Keystone-ATS”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këto janë vendet që do mbesin pa rrymë nesër

Story i radhës

Momentet e humanizmit gjatë një muaji lufte në Ukrainë

Të fundit nga

Messi apo Maradona?

Si mysafir i DAZN, zv. presidenti i Interit, Javier Zanetti foli për shumë tema, duke përfshirë

AlbanianMacedonianEnglish