Granit Xhaka ngacmon me deklaratë Ronaldon! Selektori i Zvicrës, tregon se ka a po jo probleme me Granitin!

Para ndeshjes së katërt të Ligës A të Kombeve të kombëtares zvicerane kundër Portugalisë, selektori i Zvicrës Yakin Murat dhe kapiteni Granit Xhaka, flasin në konferencë për shtyp.

Ballafaqimi mes Zvicrës dhe Portugalisë luhet nesër (20.45) në stadiumin “Stade de Genève” në Gjenevë.  

Futbollisti Xhaka tha se atmosfera është e mirë në përgjithësi

Është për të ardhur keq që mungon superylli Cristiano Ronaldo, por nuk është gjë tjetër veçse një lajm keq, sipas Xhakës.

“Sepse Ronaldos i pëlqen të shënojë kundër nesh”, thotë Xhaka.

“Ndihem mirë, dua të luaj çdo ndeshje. Sigurisht që nuk është e lehtë”, tha Xhaka.

Çfarë mendon Xhaka për sistemin e lojës?

“Kam pasur shumë trajnerë të ndryshëm dhe për këtë arsye shumë taktika të ndryshme, ky është futbolli. Ju duhet të përshtateni me të.

Vetëm për shkak se kemi humbur tre ndeshje nuk do të thotë se nuk e përvetësojmë ose nuk e kuptojmë sistemin. Kemi luajtur një pjesë të dytë të mirë kundër spanjollëve”, thotë Xhaka.

Pyetja e parë i drejtohet kapitenit Granit Xhaka, ku u tha se ai kishte mosmarrëveshje me trajnerin Yakin.

Xhaka përgjigjet: “Nuk e di nga kanë ardhur këto probleme. Marrëdhënia jonë është shumë pozitive, shumë e mirë. Të paktën nga këndvështrimi im”. Më pas fjalën e merr Yakin:

“Ne jemi dy personazhe të forta dhe shkëmbejmë ide sepse të dy duam suksesin më të madh të mundshëm për ekipin kombëtar. Nuk ka probleme të mëdha”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shoqatat ukrainase në RMV nesër organizojnë protestë paqësore

Story i radhës

Pse Kylie Jenner dhe Kylie Minogue kanë përfunduar në gjykatë?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish