Granit Rugova me fjalë të mëdha për Agim Agushin

Zhongleri Agim Agushi nuk ka të ndalur me rekordet e tij.

Drejtori për sport në komunën e Prishtinës, Granit Rugova, ka përgëzuar Agushin për suksesin dhe rekordin e radhës.

“Zotëruesi i shumëfishtë i Rekordeve Guinness, profi Agim Agushi, sot, në Prishtinë, i ka shtuar koleksionit të tij edhe një tjetër rekord.

Image

Ai ka zhveshur 23 fanella duke zhongluar topin me kokë, duke vënë emrin e Kryeqytetit si arenë të rekordeve Guinness. 

Krenar që si Drejtori për Sport – Komuna e Prishtinës kemi mbështetur këtë aktivitet, i cili, përtej suksesit personal të profesorit Agim, ngritë lartë Prishtinën tonë si qytet i sportit. 

Profesor, urime për rekordin e ri dhe faleminderit që na nderove me këtë rekord botëror!”, ka shkruar Rugova në profilin e tij në facebook.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Spanja arreston një person, ishte në listën e më të kërkuarve të FBI-së

Story i radhës

Ndotja e ajrit, Shkupi në krye të listave botërore bashkë me Lahorin, Ulanbator e Mumbai

Të fundit nga