“Grahi Albin”/ Rron Gjinovci i reagon Kurtit për librat: Ti po je i vetmi normal karrshi kriminelave e po duhet me të duru

Për rastin e mos shpërndrajen së librave nëpër shkolla, ka reaguar edhe analisti Rron Gjinvoci.

Ai ka thënë se Kurti i cili ka mbi 50% të votimeve, duhet të kishte kompjutera e jo vetëm libra, po ashtu nëpër shkolla të kishte arsimtarë të kualifikuar edhe jo analfabeta.

Postimi në Facebook:

Me kon unë kryeministër me 50.2%, fëmijët tuj kishin pasë kompjutera se jo libra, shkolla me arsimtarë të kualifikum e jo me analfabeta, kish pasë qerdhe të ndërtume nja 5 fish ma shumë se që janë ndërtu, QKUK ish kon funksionale në tërësinë e saj, s’e kisha nisë ni autostradë për Tetovë, po me ato 200 milionë kisha bo teatër të operës, sallë koncertale, rrugë të reja dhe mirëmbajtje të atyne ekzistuse, plus krejt nxansave lap topa iu kisha ble… Ama definitivisht kisha pasë super ministra se përndryshe s’kisha mujt. Kuptohet Albinin e kisha pasë ministër për Serbinë, dmth e kisha bo një ministri të veçantë dhe kërkush as unë s’ju kisha përzi. Dosti jem, kërkah sje.

Nji gja duhet me thanë, kurgjo ma lehtë se me qeverisë me 50.2% nuk munet me kanë, përveç nëse hiç s’din. Po na, populli i Kosovës s’po kem çka me t’bo se ti po je i vetmi normal karrshi kriminelave e po duhet me të duru. Kështu që grahi Albin 👍

Story i mëparshëm

Von der Leyen dhe Kurti takohen në Athinë, presidentja e KE thirrje për dialog: Të zbatohen marrëveshjet

Story i radhës

Kovaçevski – Fon der Lajen: Mbështetje e fuqishme nga BE për integrimin evropian, mos humbet mundësia e vetme

Të fundit nga