Gostivarasi akuzohet për shpërndarje të sëmundjes ngjitëse

Prokuroria Themelore Publike njofton se është parashtruar propozim për dënim me para ndaj një banori të Gostivarit. I njëjti akuzohet për shkelje të nenit 205, paragrafi 2 dhe 1 në Kodin Penal.“I pandehuri nuk ka vepruar sipas rregullores që i është lëshuar nga organit kompetent për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse te kafshët që mund të transmetohen te njerëzit. Gjatë kontrollit në fermën e tij në fshatin Ribnicë të Gostivarit, zyrtarë të autorizuar nga Fakulteti i Mjekësisë Veterinare në Shkup kanë konfirmuar praninë e brucelozës te delet dhe dhitë”, njoftojnë nga Prokuroria.

Ngjarja paraprake

Edhe tre ditë fushatë për rrethin e dytë të zgjedhjeve

Ngjarja e ardhëshme

​Shqiptohen 370 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian