Google Meet i shtohen sfondet e personalizuara

Google do të prezantojë sfonde të personalizuara për shërbimin e videokonferencave Meet, njoftoi kompania përmes një postimi në blog.

Nëse përdorni Meet nga shfletuesi Chrome, funksionin e ri mund ta aksesoni në Windows, Mac dhe Chrome OS.

Në platformat mobile funksioni po vjen së shpejti tha Google. Nuk nevojitet një shtojcë për të aktivizuar sfondet e personalizuara. Ju mund të zgjidhni një foto tuajën ose një koleksion sfondesh vënë në dispozicion nga google.

Do të duhet të paktën një javë derisa sfondet të jenë të disponueshme për të gjithë tha kompania. Shërbimet rivale si Microsoft Teams dhe Zoom e ofrojnë një funksion të tillë prej kohësh. /PCWorld Albanian

Ngjarja paraprake

Rëndohet situata me COVID-19 në Britani, Johnson: Doktorët do të detyrohen t’i përzgjedhin të infektuarit

Ngjarja e ardhëshme

Virusi po shpërndahet shpejtë! Hasani: Personeli mjekësor është i limituar por edhe barërat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian