Goli nga 50 metra, kazaku: Pashë portierin shqiptar…

I shënoi portierit Etrit Berishës nga mesi i fushës por goli i tij spektakolar nuk i vlejti Kazakistanit për të marrë qoftë edhe 1 pikë në Air Albania ndaj kuqezinjëve. Në një intervistë për mediat kazake, mesfushori Aibol Abiken u kërkoi falje tifozëve për atë disfatë ndaj kombëtares shqiptare ndërsa golin nga mesi i fushës e komentoi kështu:

Falja- Së pari, në emër të të gjithë ekipit, unë do të doja t’u kërkoja falje tifozëve të Kazakistanit. Fatkeqësisht, në nuk fituam.

Goli nga mesi i fushës, 50 metra – Ndërsa u afruam në qendër të fushës, pashë portierin që largohej nga porta dhe e shfrytëzova rastin.

Objektivi- Ne duhet të mundim Lituaninë në shtëpi, nuk ka vend për t’u tërhequr, ne do të bëjmë më të mirë”, përfundoi Abiken.

Ngjarja paraprake

BDI : Cikli i investimeve prej 3.1 miliardë eurosh në 5 vitet e ardhshme, do të mundëson një jetë më të mirë për gjithë qytetarët

Ngjarja e ardhëshme

Dega e PDK-së në Prizren kritikon punën e LVV-së në këtë komunë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian