Gold Ag tregon amanetin që ia la Burbuqe Berisha

Sot vdiq në moshën 51-vjeçare regjisorja Burbuqe Berisha, e cila dyshohet se pësoi sulm në zemër në vendin e saj të punës.

Figura të njohura kanë reaguar të trushtuar me lajmin tragjik të ditës së djeshme.

Këngëtari Gold Ag ka zbuluar amanetin që regjisorja i kishte lënë në takimin e fundit të tyre.

“Herën e fundit kur u pamë në fakultet më the: Më ka porosit një djalë i ri me të pa, ishte i sëmurë në spital e shumë po të dojke. Të thashë kur të duash profesoreshë. Por caktimi i Zotit paska qenë që ti sot të ndahesh nga kjo botë kalimtare. Do të mundohem ta gjejë atë djalë e ta çoj amanetin në vend. Zoti të mëshiroftë Buqe”, ka thënë ai.

Burbuqe Berisha, për një vit e gjysmë ka punuar si menaxhere në Kino ABC në Prishtinë, për katër vite si producentë në Kosova -Film, po ashtu për katër vite me radhë si drejtoreshë e Përgjithshme e Teatrit Kombëtar të Kosovës dhe anëtare e Këshillit Drejtues të QKK-së, si dhe të Ansamblit “Shota” ne vitin 2017 kryetarë e këshillit drejtues te TKK.

Në shumë festivale filmash ka qenë anëtare e jurive profesionale me karakter ndërkombëtar dhe është aktiviste e shume kampanjave bamirës.

Image

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Chelsea konsideron rikthimin e Brojës në janar

Ngjarja e ardhëshme

Pasojat në mungesë reformimit thelbësor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian