Goditet me raketë ndërtesa e banimit në Kiev, vdes një person

Të paktën një person u vra dhe tre u plagosën pasi mbetjet e një rakete të rrëzuar goditen një ndërtesë banimi në kryeqytetin ukrainas, Kiev, tha shërbimi i emergjencës i Ukrainës.

Thuhet se kulla u godit në orën 5:02 të mëngjesit me orën lokale (3:02 GMT) të enjten në mëngjes në lagjen Darnytskyi të kryeqytetit, përpara se zjarrfikësit dhe personeli i shpëtimit të dërgoheshin në vendngjarje, shkruan BBC, transmeton “Bota sot”.

Njerëzit janë evakuuar nga katet e njëmbëdhjetë e më lart.

Derisa tani po kryhen operacione shpëtimi për çmontimin e strukturave dhe kërkimin e të bllokuarve nën rrënoja, raportoi SES.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ngjarjet e datës 17 mars

Story i radhës

Bitcoin Reaches USD 41K, Ethereum Inches Higher, SAND and CELO Rally

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish