Gjyqtari nga Kosova do ta drejtojë ndër ndeshjet më interesante në Europa League 

Gjyqtari nga Kosova, me nënshtetësi zvicerane, Bekim Zogaj, sot do të drejtojë ndeshjen mjaft interesante në Europa League në futboll.

Ndeshja do të luhet mes Gent dhe Hoffenheim, në kuadër të xhiros të dytë të grupit L. 
Gjyqtari kryesor është Sandro Scharer, asistojnë Bekim Zogaj dhe Stephane de Almeida, ndërsa gjyqtari i katërt është Feday San. 

Të gjithë janë nga Zvicra.

Ndeshja luhet sonte në orën 18.55 në stadiumin “Ghelamco Arena” në Gent. 

Zogaj është gjyqtari më i mirë shqiptar në futboll dhe me shumë sukses drejton ndeshjet në garat e nivelit të lartë ndërkombëtar.

Ngjarja paraprake

Si të largoni shenjat nga fytyra me lëvore portokalli

Ngjarja e ardhëshme

Vlonjatit i sekuestrohet pasuria 300 mijë euroshe

të fundit nga

Bora mbulon Bergamon

Bora mbulon Bergamon, shtyhet fillimi i ndeshjes Atalanta-Villareali. Grupi F është në

AlbanianEnglishMacedonian