Gjyqtari i finales Argjentinë-Francë e pranon gabimin

Gjqytari i finales së Kampionatit Botëror mes Argjentinës dhe Francës, Szymon Marciniak e ka pranuar se ka bërë një gabim gjatë ndarjes së drejtësisë.

Maricinak] ishte në qendër të vëmendjes pas përfundimit të finales. 

Ai u akuzua jashtëzakonisht shumë nga tabori francez për ndarjen e drejtësisë.

Por, ai tani e ka pranuar një gabim të tijin gjatë finales.

“Sigurisht, ka pasur gabime në këtë finale. Kam ndërprerë kundërsulmin francez pas një ndërhyrjeje të keqe të Marcos Acunas. Kisha frikë se lojtari i faulluar donte të çlirohej dhe e lexova gabim sepse asgjë nuk ndodhi, dhe mund të jepje një avantazh dhe pastaj të kthehesha me karton. Është e vështirë. Në një lojë si kjo, unë e pranoj një gabim të tillë. E rëndësishme është që nuk ka pasur gabime të mëdha”, ka thënë Mariciniak.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mos i mbani këto gjëra në shtëpi… ju sjellin ters

Story i radhës

“Do të detyrohen të hanë edhe kafshët shtëpiake”/ Media publikon videon e frikshme: Si Putin i përshkruan Krishtlindjet

Të fundit nga