​Gjyqtarët e Kosovës ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Konferencës

Gjyqtari ndërkombëtar i Kosovës, Genc Nuza është deleguar nga UEFA për të ndarë drejtësinë në ndeshjen e rrethit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës, ndërmjet skuadrës sllovake, MFK Ruzomberok dhe asaj letone, Riga FC.

Nuzës do t’i asistojnë dyshja Fatlum Berisha e Bujar Selimaj.

Teksa gjyqtar i katër do të jetë Dardan Çaka.

Kjo ndeshje zhvillohet më 21 korrik në “Štadión MFK Ružomberok” me fillim në orën 18:30.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kyqyk: Bullgaria të mos e ndërlikoj me probleme shtesë integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Story i radhës

Parandalimi i djersitjes pasi të keni bërë dush është i lehtë, pak kush e di

Të fundit nga