Gjykimi për rastin “Titanik” është shtyrë për më 17 shkurt

Gjykimi për rastin “Titanik” për parregullsi zgjedhore është shtyrë për më 17 shkurt.

Në këtë lëndë, përveç ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili është në arrati, të akuzuar janë edhe Kiril Bozhinovski, Mile Janakieski, Gordana jankullovska, Biljana Brishkoska-Boshkovski, Ilija Dimovski, Munir Pepiq, Edmond Temellko, Leko Ristoski, Kiril Todorovski, Katerina Velovska, Stanko Korunovskil, Kosta Markovski, Dragçe Dragpeski, Marjan Nakevski, Goce Janevski, Xhezmi Ahmet, Robert Davitkov, Dalibor Aleshkoviq dhe Lenka Rashjakovska.

Ata dyshohen për bashkim kriminel, keqpërdorime në procesin zgjedhor dhe financim të fushatës zgjedhore.

Ngjarja paraprake

Çeku i bebes/ Veliaj: Ende ka prindër që kërkojnë 50 mijë lekëshin që s’u dha Basha. Shtresa në nevojë për Monën dhe Lulin janë ministrat e deputetët

Ngjarja e ardhëshme

Gërmuesit e Bitcoin gjeneruan mbi 1 miliardë dollarë në një muaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian