Gjykata Themelore në Ferizaj fillon grevën

Gjykata Themelore në Ferizaj ka filluar nga sot grevën.

Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi”, Florent Krasniqi, anëtar i Kryesisë së SPJK-eë dhe njëherësh udhëheqës i shtabit grevist.

Krasniqi tha se greva ka filluar të aktivizohet në të gjitha gjykatat dhe prokuroritë në Kosovë.

Ndërsa, Sindikata e Pavarur e Judikaturës së Kosovës (SPJK) dje ka njoftuar se nga e marta, të gjitha Gjykatat dhe Prokuroritë në Kosovë, do të hyjnë në grevë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bordi i Transparencës vendos: Çmimi i naftës dhe benzinës zbret në 211 lekë/litër

Story i radhës

Kessie do të jetë lojtar i Barcelonës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish