Gjykata Speciale produkt direkt i dështimit të Kosovës si shtet

Gjykata Speciale është e padrejtë sepse drejtësinë s’e ka qëllim, por ajo gjykatë mbetet produkt direkt i dështimit të Kosovës si shtet.

E dështimin e Kosovës si shtet e kanë organizu e finalizu kryesisht këta që sot akuzohen nga kjo gjykatë. Këta që kanë 20 vite që pasurohen, fuqizohen, qytetrohen e intelektualizohen në menyrat më banditeske dhe më të egra që ekzistojnë.

Falë tyre pra Serbia gjeti hapësira të reja të sabotimit të shtetit të Kosovës dhe kriminalizimit të luftës tonë për liri. Shto këtu edhe humbjen e aleatëve dhe rihapjen e statusit të Kosovës nga Hashim Thaqi dhe Edi Rama. Krejt parametrat ishin kundër Kosovës.

Madje madje, derisa gjykata speciale po ndertonte dosje e aktakuza kundër tij dhe shokeve te tij, Hashim Thaqi ishte në luftë politike me gjimnastikat e gjykates kushtetuese për ruajtjen e pushtetit dhe vazhdimin e dështimit të Kosovës.

Shumica e atyre që sot na shesin patriotizem kanë qenë dhe janë përfitues direkt të çoroditjes socio-politike të Kosovës këto 20 vite. Serbia kishte strategji, ne kishim hajni. Tash habitemi dhe i versulemi asaj. Jo jo! Per Serbine e kemi ditë por nuk kemi pritë që ne vet ta deshtojmë dhe sabotojmë Kosovën.

Ngjarja paraprake

Pakistan, protesta ndaj deklaratave anti-islame të presidentit francez Macron

Ngjarja e ardhëshme

Ish-futbollisti i Manchester United debutoi me Xhamajkën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian