Gjykata Speciale merr vendim për Veselin dhe Thaçin, shtyhet paraburgimi

Gjykata Speciale ka vendosur për vazhdim e paraburgimit ndaj ish-presidentit Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit Veseli. Ky vendim është marrë më 26 maj 2022.

Kjo është konfirmuar në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Kransiqi po mbahen në paraburgim nga nëntori i vitit 2020. Aktakuza ndaj tyre lidhur me pretendimin për krime lufte, është konfirmuar më 26 tetor 2020 ndërsa në paraqitjet e tyre të para në Dhomat e Specializuara në Hagë ata janë deklaruar të pafajshëm.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Juventusi tenton t’i prishë punë Milanit

Story i radhës

Vdiq tragjikisht gjatë pushimeve në Dhërmi/ Historia e studentit nga Londra që kaloi ditën e fundit të jetës në Shqipëri! Flet shoku i ngushtë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish