Gjoba për 506 persona për mos mbajtje të maskave

Në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sa i përket masës për mos mbajtje të maskës mbrojtëse, gjatë 24 orëve të fundit janë sanksionuar 506 qytetarë.

Ministria e Punëve të Brendshme në kumtesën e sotme u bën apel qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të përballjes me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Shuma e parave që Kate Middleton ka shpenzuar në veshje gjatë vitit 2020

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

“Asnjë shqiptar nuk do të mbesë këtu”, maqedonasi nga Manastiri ofendon shqiptarin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian