Gjilani për fitore, Trepça ’89 për befasi

Gjilani, nënkampion i Kosovës, ka ekip cilësore, por nuk po e tregon veten në gjashtë javët e para në elitën e futbollit të Kosovës. Ata sot do të ndeshen (14.00) me Trepçën ’89 nga Mitrovica, në stadiumin në Gjilan. Gjilanasit kërkojnë fitore, ndërsa ’89-shi të befasojë me lojë të mirë. 

Gjilani është në vend të katërt me 9 pikë, ndërsa Trepça renditet është në pozitën e shtatë me 7 sosh.

“Ndeshja mes skuadrës së Gjilanit dhe asaj së Trepçës ’89, do të zhvillohet ditën e mërkure me fillim nga ora 14:00, në stadiumin ” Agim Ramadani-Katana”, në Gjilan.

Ndeshja kundër ekipit mitrovicas, sikurse të kaluarat nga ky edicion, zhvillohen pa praninë e publikut në stadium”, njofton Gjilani.

Ngjarja paraprake

KFOR-i britanik nderon Agim Ademin

Ngjarja e ardhëshme

4 Bajame Në Ditë, 6 Përfitime Direkte Në Organizëm

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian