Gjilani largon tetë futbollistë 

Skuadra e futbollit Gjilani konfirmon largimin e tetë futbollistëve.

Gjilani po përgatitet për garat evropiane përkatësisht rrethin e parë të Conference League. 

“Sport Club Gjilani komunikon mbylljen e bashkëpunimit me futbollistët Ylber Kastrati, Gerhard Progni, Franc Veliu, Oltion Rapa, Muhamed Useini, Tomislav Sorsa, Donjet Shkodra dhe Fiton Hajdari.

Klubi falenderon publikisht gjithë futbollistët për angazhimin dhe kontributin e dhënë me fanellën ‘kuqebardh’, duke u dëshiruar njëherit fat dhe sukses në karrierën sportive”, njofton SC Gjilani.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mos hidhni kripë në plagën tuaj! 4 gabimet më të mëdha pas një ndarje, nuk duhet ta bëni kurrë këtë

Story i radhës

Tjetër tragjedi në ujërat e Jonit/ Mbytet një pushues në plazhin e Borshit, dyshimet e para!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish