Gjilani ka aktualisht 78 raste aktive me COVID-19, Haziri apelon për kujdes të shtuar

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka mbajtur mbledhjen e radhës së vlerësimit të situatës së përballjes me këtë virus.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët për kujdes të shtuar, derisa ka njoftuar se Gjilani aktualisht ka 78 raste aktive me COVID-19.

Ai ka kërkuar nga qytetarët që të mos e neglizhojnë COVID-19, por t’i përmbahen rregullave, si e vetmja mënyrë e parandalimit të përhapjes së infeksionit.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan është kjo: 1099 të infektuar në total, 974 të shëruar, 47 të vdekur, 78 raste aktive, 17 të hospitalizuar dhe 52 mostra në pritje. 

Ngjarja paraprake

Fillojnë ndeshjet, të respektohen rregullat

Ngjarja e ardhëshme

Muzikantët kërkojnë rishikim e protokolleve për funksionim gjatë pandemisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian