Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sot me fillim nga ora 13:30 luhet derbi i javës në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani do jetë në cilësinë e vendasit përballë rivalit lokal Dritës.

Të dy skuadrat pretendojnë të jenë në krye të tabelës dhe të luftojnë për titull andaj ndeshja e sotme është shumë e rëndësishme, raporton gazeta Olle.

Si “Skifterat” e poashtu edhe “Intelektualët” kanë ngecur në mesjavë duke humbur nga Arbëria, respektivisht barazuar me Feronikelin.

Bastoret favorite për këtë takim e llogarisin skuadrën mysafire, Dritën.

Ngjarja paraprake

Largimet e drejtorëve të Kadastrës në Vlorë, Lame: Ka pasur presione, do të ketë sërish ndryshime

Ngjarja e ardhëshme

Valon Berisha mungon sot te Reims, dyshohet për infektim me koronavirus

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian