Gjiganti kroat bie në gjurmët e tij

Brezi i ri i futbollistëve shqiptar kanë nisur të gjejnë vendin e tyre në arenën europiane.

Talenti i tyre nuk mungon e për rrjedhojë ehe interesimet do të jenë prezente. Një tjetër futbollist kuqezi është gati të hedhi një hap të rëndësishëm në karrerë.

Bëhet fjalë për Armando Dobrën, 19-vjeçari që luan për Ipsuiç Taun në Angli.

Por “TWTD“ raporton se Dinamo e Zagrebit ka rënë në gjurmët e tij. Me merkaton dimërore që përfundon të hënën ky transferim ka pak ngjasa të ndodhë tani, ndërsa marrëveshja mendohet të kryhet në verën e ardhshme.

Dobra ka rënë në sytë e gjigantëve kroatë falë paraqitjeve me Kombëtaren U21 të Shqipërisë, ku ka bindur me lojën e tij.

Ngjarja paraprake

Ana djallëzore që asnjë nga shenjat e horoskopit nuk do të tregojë, të fshehtat që mban secila për vete

Ngjarja e ardhëshme

Navalny, Thunbergu dhe OBSH-ja në mesin e të nominuarve për “Nobel” për paqe

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian