Gjiganti evropian kërkon ta rrëmbej Ronaldon nga Juventusi

Juventusi mund të mos jetë skuadra e madhe evropiane e fundit në të cilën Cristiano Ronaldo mund të luaj para se t’i jap fund karrierës së tij futbollistike.

Sipas lajmeve të fundit nga “Calciomercato” dhe “TuttoSport”, në vitin 2021, Ronaldo mund të largohet nga Juventusi dhe të bashkohet me gjigantin francez Paris-Saint-Germanin.

Gjithsesi ende nuk ka ndonjë konfirmim mbi këto zëra, por arsyet e largimit mund të jenë qështjet financiare të Juventusit si dhe mundësia e fitimit të Ligës së Kampionëve.

Përkundër kësaj, Ronaldo para pak ditësh deklaroi se do ta respektoj kontratën e tij me “Zonjën e vjetër”.

Ngjarja paraprake

Basha viziton familjen Gjoni që jeton prej një viti në çadër

Ngjarja e ardhëshme

PDK Prishtinë: Mungesa shumëvjeçare e investimeve në çerdhe dhe shkolla rëndoi jetën e prindërve në Prishtinë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian