Gjetëm sekretin e dobësimit: Niseni dietën me partnerin

Të nisësh një dietë me kalori të pakta, është gjëja më e vështirë për pjesën dërrmuese të njerëzve, por ju ka shkuar ndonjëherë mendja ta merrni inisiativën bashkë me partnerin tuaj?

KA katër benefite që me siguri do ua bëjnë më të lehtë të merrni vendimin për ta nisur dietën bashkë. Ju duhet vetëm ta bindni t’iu bashkohet.

1. Nëse e ndani realizimin e dietës suaj me dikë, edhe në rastet kur do duhet të dilni në darkë me miq apo të tjerë pesrona, nuk do jesh në siklet për ushqimin. Të paktën do kesh dikë që do hajë njësoj si ti.

Do jesh më e sigurt për hapat që ndjek dhe shanset për gabime janë shumë të vogla. Për më tepër nga ana praktike përgatitja e pjatave për dy përkthehet në ndarje shpenzimesh. Kjo është një gjë shumë e mirë për të dy.

Mos harroni se pavarësisht bashkëpunimit, të ndjekësh një dietë është zgjedhje personale. Partneri ama është ndihmë e madhe.

Mos e transformo dietën në sfidë. Trupat janë të ndryshëm, po ashtu edhe reagimi i tyre. Jepini kohë trupit dhe mbështesni partnerin sido të shkojë situata.

Ngjarja paraprake

Soylu: Që nga janari janë parandaluar 26 sulme terroriste në Turqi

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI: Gjuha shqipe gjuhë zyrtare në RMV, është punë e kryer

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian