Gjermania vazhdon me Lowin

Federata e Futbollit të Gjermanisë ka bërë të ditur se Joachim Low do të vazhdojë të jetë trajner i tyre.

Strategu i Die Mannschaft pësoi humbje të thellë në Ligën e Kombeve përballë Spanjës 6-0, derisa u menduar se ai do të shkarkohej.

Por, në një komunikatë për media nga federata gjermane, bëhet e ditur se Low do të vazhdojë të jetë edhe më tutje në krye të ekipit kombëtar.

Trajneri ka arritur që ndër vite të dëshmojë cilësitë e tij si strateg, derisa kishte fituar edhe Kupën e Botës.

Humbja 6-0 ndaj Furisë së Kuqe, për Gjermanët nuk ishte përjetuar pothuajse një shekull, e që pak kush e kishte imagjinuar një gjë të tillë.

Kujtojmë se Low është në krye të kombëtares së Gjermanisë nga vitit 2006.

Ngjarja paraprake

Carovska: Në dialog me kompanitë, me bursa të ndryshuara dhe politikë të regjistruar krijojmë kuadro të kërkuara në tregun e punës

Ngjarja e ardhëshme

Osmani do të marrë pjesë në takimin ministror të Këshillit Veriatlantik të NATO-s

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian