Gjermania regjistron 4.516 raste të reja me COVID-19

Gjermania ka regjistruar mbi 4 mijë e 500 raste të reja me COVID-19.

Gjermania ka vazhduar bilancin në rritje të numrit të rasteve me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 4,516 në 314,660, treguan të premten të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters.

Numri i raportuar i të vdekurve u rrit me 11, tregoi numri.

Ngjarja paraprake

Putin fton në Moskë ministrat e Jashtëm të Azerbajxhanit dhe Armenisë

Ngjarja e ardhëshme

Themeli për shtetin dhe Oligarkizimi i pushtetit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian