Gjermania kthen prapa 20 shtetas të Maqedonisë së Veriut

CIT Aerospace 737-MAX8 Artwork
K65921

60 persona janë kthyer mbrapsht nga Gjermania me fluturim nga aerodromit Baden drejt Beogradit.
Në avionin kanë qenë 40 persona nga Serbia dhe 20 nga Maqedonia e Veriut.

Më parë, Këshilli i refugjatëve në Hamburg ka protestuar kundër depërtimit. Të paktën katër persona janë arrestuar mbrëmë në qytetin Hanzeshtad me qëllim që të deportohen në Serbi.

Qëndrimi zyrtar i ministrisë për migrim është se do të kthehen në vendet e tyre të gjithë personat e huaj të cilët nuk i plotësojnë kushtet për marrjen e azilit.

Ngjarja paraprake

SHBA lehtësojnë disa sanksione ndaj Huawei

Ngjarja e ardhëshme

Përplasen për Mesin e Ronaldon

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian