​Gjermania arrestoi një zyrtar të BND me dyshimin për spiunazh për Rusinë

Prokurorët federalë gjermanë njoftuan sot se kanë arrestuar një oficer të Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme (BND) me dyshimin se ka spiunuar për Rusinë.

Drejtori i BND Bruno Kahl tha se liria është thelbësore, pasi detajet e hetimit që do të bëhen publike mund t’i japin kundërshtarit një avantazh në synimin e tyre për të dëmtuar Gjermaninë.

“Me Rusinë kemi të bëjmë me një aktor ku duhet të llogarisim pa mëshirë dhe gatishmërinë për të qenë të dhunshëm”, tha ai.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Liverpooli merr lajm jo të mirë para ndeshjes me Cityn

Story i radhës

Gjergj Kastrioti – Skenderbeu në Tuz të Malësisë! Po Ulqini çka pret!?

Të fundit nga

Guardiola tremb Cityn

Arsenal-i dhe Manchester City do të përballen sot në Kupën e Anglisë. Një ndeshje shumë e

AlbanianMacedonianEnglish