Gjermani, dy të vdekur pasi një makinë shtypi kalimtarët

Një makinë përplasi një grup njerëzish në qytetin lindor gjerman Leipzig, duke vrarë dy persona dhe duke lënë dy të tjerë të plagosur, njoftoi policia, transmeton Anadolu Agency (AA).

Autoritetet besojnë se ky ishte një aksident, ndërkohë mbetet e paqartë se çfarë e shkaktoi incidentin.

Makina drejtohej nga një burrë 50-vjeçar, njoftoi agjencia e lajmeve DPA.

Nuk ka informacione të menjëhershëm mbi identitetin e viktimave.. .

Ngjarja paraprake

Mund të anulohet

Ngjarja e ardhëshme

OBSH-ja rekomandon vazhdimin e imunizimin me vaksinën Astrazeneca

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian