Gjeorgji, arrestohet sulmuesi i armatosur që mori peng 9 persona

Një sulmues i armatosur që mbante një granatë dore në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi, u arrestua sot pas situatës që zgjati 3 orës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Vaja Siradze, kreu i Departamentit të Policisë Gjeorgjiane të Patrullës, tha se incidenti në të cilin 9 viktima u morën peng ndodhi në Organizatën e Mikrofinancës MBC në Rrugën “Akaki Tsereteli”.

U raportua se sulmuesi kishte bërë kërkesa shoqërore, duke përfshirë kërkesën që bankat shtetërore të sigurojnë hua me interes të ulët dhe të vendoset një ndalim i përgjithshëm i lojërave të fatit në vend.. .

Ngjarja paraprake

Familjarja e Sarandës rrëfen si mbijetoi deputetja në masakrën e familjes Bogujevci

Ngjarja e ardhëshme

Urinohet flamuri bullgar në Maqedoni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian