Gjendja shëndetësore e Maradonas është duke u përmirësuar

Mjeku Leopoldo Luque ka bërë të ditur se Diego Maradona është duke u përmirësuar që nga ndërhyrja kirurgjike në tru.

Legjenda argjentinase është operuar të martën si pasojë e një hematome subdurale dhe vazhdon të qëndrojë në një klinikë në Buenos Aires.

Il Corriere dello Sport njofton se mjeku personal i trajnerit të Gimnasias ka dhënë lajme të mira.

“Diego është më mirë, shumë më mirë. Ai po përmirësohet çdo ditë. Shërimi i tij është i mrekullueshëm, ai është shumë i kthjellët”, citohet të ketë thënë Luque.

Maradona, i cili po vazhdon të trajtohet në spital, e ka ndjekur përmes ekranit ndeshjen e skuadrës së tij nën drejtimin e zëvendësit Sebastian Mendez, në barazimin (2-2) ndaj Velez Sardsfield.

Ngjarja paraprake

Gjilani po i pret rezultatet e 349 mostrave për COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Ushtria e Azerbajxhanit çliroi edhe 23 fshatra nga pushtimi i Armenisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian